בית פורומים מקצועיים פורום משפטי לוועדי הבתים ולדיירים תביעה צפויה נגד וועד הבית בעקבות נזקי צנרת

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)

פורום משפטי לוועדי הבתים ולדיירים

 • Avatar
  shron
  משתתף
  Avatarshron

  נזילה בין שתי דירות. שניהם מבוטחים בביטוח דירה ללא אפשרות לבחור שרברב פרטי. במשך יותר מחודשיים הסחבת נמשכת טוענים שאין שום נזילה. הנזק הולך ומחמיר. וועד הבית מנסים להתערב ובעל הדירה מסרב לכל טיפול עד לבירור סופי מול ביטוח. בעל הדירה שניזוק מתיאייש ותובע. בינתיים ביטוח קובע שהביעה לא בתחום המבוטח אך מזמין איותר נזילות כבירור סופי. ועד בית דורש מבעל הדירה לתת לבדוק את העניין אך הוא שוב מסרב. וועד דורש ממנו בכתב לבצע בדיקה. בסוף הוא מאפשר ומתגלה שהבעיה בצנרת ביוב משותפת. הנזילה תוקנה על חשבון ועד בית ומוכנים לתקן גם את הנזק. לפני זמן מה בעל הדירה שניזוקה מודעה לי שיתכן ויתבע אותנו במידה ולא יצליח לו לתבוע את בעל הדירה.פעלנו לא נכון? יש לו על מה לתבוע אותנו? מה היינו צריכים לעשות?

  עו"ד עפר שחל
  עו"ד עפר שחל
  מנהל בפורום
  עו"ד עפר שחלעו"ד עפר שחל

  ועד בית אחראי רק לרכוש המשותף ולא לבעיות בין דירות פרטיות או לצנרת פרטית. כאשר מתעוררת שאלה לגבי מקור הנזילה והביטוח הפרטי כהרגלו מנסה להתנער מאחריות אז תפקיד הועד להביא מטעמו שרברב שיקבע את מקור הנזילה. אם דייר מסרב לאפשר לשרברב של הוועד להיכנס אז זו כבר בעיה של אותו דייר וצריך להוציא לו מכתב שמבהיר לו שהוא בסירובו לוקח אחריות על כל נזק שיגרם בעטיו.

  Avatar
  shron
  משתתף
  Avatarshron

  תודה על תגובתך. אבל מה כרגע- לאחר כל מה שקרה – לבעל דירה שניזוקה יש קייס לתבוע אותנו? אנו צריכים לפנות ליעוץ משפטי?

  עו"ד עפר שחל
  עו"ד עפר שחל
  מנהל בפורום
  עו"ד עפר שחלעו"ד עפר שחל

  ממליץ על יעוץ משפטי בוודאי

  Avatar
  shron
  משתתף
  Avatarshron

  לעו"ד שחל שלום רב! הייתי בייעוץ משפטי באגודה לתרבות הדיור. הוא דווקא חושב שלא עשינו את הפעולות הנידרשות והבחור יכול לתבוע אותנו כי יש לו קייס. הציע ללחוץ אליו כדי שיתן לנו להכניס איש מקצוע ולקבל הצעת מחיר לתיקון נזק כדי שלפחות כאן נפגין רצון ונחישות כי אנחנו פסיביים מדי ולפי טענתו חייבים לפעול ומיד. הבחור כרגע מושך אותנו עם התיקון. המליץ גם לכנס אסיפה ולהודיע לדיירים על מה שקורה. השאלות: 1. עו"ד צודק? קצת מפריע לי עובדה שבמשך כל הסיפור התקשרתי לאגודה לתרבות הדיור 3 פעמים ופעלתי לפי המלצות שקיבלתי מהם שלזה כמובן אין לי הוכחות. 2.יש לנו ביטוח צד ג' דרך בר עוז- הבטוח יכסה על מקרה כזה? אין שם שום אותיות קטנות? 2. על מה להודיע לדיירי הבניין? עדיין לא קיבלנו שום תביעה?! זה בסדר לגשת לאותו בחור ולנסות לשכנע אותו למשוך את התביעה? לשמוע על כמה מסתכמת התביעה? לדעת על כוונות שלו ולמה הוא מושך אותנו לגבי התיקון למרות מכתב שכתבנו? 3. או פשוט להמתין ולראות לאן זה יגיע?

  עו"ד עפר שחל
  עו"ד עפר שחל
  מנהל בפורום
  עו"ד עפר שחלעו"ד עפר שחל

  מקרה זה על כל פרטיו השונים מתאים ליעוץ משפטי וחורג ממענה קצר וכללי של פורום זה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

בנייה וניהול אתר: Eyeweb שיווק באינטרנט . כל הזכויות שמורות לפורטל בית משותף