פנג שואי – לא מה שחשבתם

"הבית שלי מעוצב לפי הפנג שואי", כך הצהירה גברת חביבה שנכחה באחת ההרצאות שלי. "הורדתי את המראה שהיתה תלויה מול דלת הכניסה, סובבתי את המיטות, פיניתי המון חפצים מיותרים שנאספו בבית עם השנים…". בעוד היא ממשיכה לתאר את השינויים הרבים שעשתה בביתה, לא יכולתי להתעלם מהמראה הקורן של פניה והבעת השמחה שלה.

היא סיכמה את דבריה בציינה ש"כל מי שנכנס לבית מתפעל מהיופי שלו ומההרמוניה". "מצוין" השבתי. "והאם החיים שלכם זורמים על מי מנוחות ללא בעיות?" שתיקה. ראיתי את הבלבול בעיניה, כאילו לא הבינה את הקשר בין מה שהיא סיפרה ובין הבעיות שלה. "את יודעת איך זה. כמו כולם." "ובכל זאת?" לחצתי קצת. לאחר היסוס קל היא ענתה – "ברוך השם, המצב הכספי סביר, בהתחשב במצב של השוק. בעלי מרוויח יפה, אבל הכסף קצת בורח לנו מבין האצבעות על כל מיני הוצאות לא צפויות, כמו תשלומים וקנסות. הבן הגדול שלי בתיכון וקצת קשה לו עכשיו כי הוא שבר את הרגל ושכב בבית הרבה זמן, אז עכשיו הוא צריך להשלים את החומר שהפסיד. אבל כולנו מרגישים מאוד טוב בבית ומאוד נהנים להיות בו", היא סיכמה.

אין לי בכך כל ספק. זה לא נדיר למצוא בתים שבהם התחושה נפלאה וחיובית ולמרות זאת ישנן בעיות, קטנות או גדולות. הרמוניה ויופי הם דברים חשובים מאוד, אך אינם ערובה לחיים טובים. ישנם בתים שתוכננו ע"י אדריכל מוכשר במיוחד, עוצבו ע"י מעצב פנים בעל טעם משובח, מתגוררים בהם אנשים שמשקיעים מאמצים מרובים במראה הבית ולמרות זאת הם חווים בעיות לא קלות בחייהם, לעתים גם טרגדיות.

לעומת זאת, ישנם בתים שתוכננו ש"סטנדרט", ללא עיצוב מיוחד והדיירים אינם משקיעים בבית מעבר למינימום ולמרות זאת חייהם טובים מאוד. פנג שואי אינו עוסק רק בהבאת הרמוניה לבית, אם כי גם מטרה זו מושגת. פנג שואי עוסק בזרימת האנרגיה אל הבית ובתוכו. למונח 'אנרגיה' יש משמעות כללית ולא ברורה. בטעות, מקשרים את המונח הזה יחד עם 'אווירה'. פנג שואי אינו עוסק באנרגיה באופן כללי ומופשט, אלא עוסק בסוגים ספציפיים של אנרגיות, המוגדרים במדויק, כשלכל סוג אנרגיה ישנן יכולות ברורות. כך למשל, ישנו סוג אנרגיה שביכולתו להביא להצלחה אקדמאית, סוג אחר מקושר עם בריאות וסוג אחר עלול לגרום לויכוחים, מריבות ותביעות משפטיות.

קיימים 9 סוגים של אנרגיות שונות שבצרופים שונים יכולים להביא לארועים ספציפיים בתחומי החיים של הדייר. לאנרגיות האלו אנו קוראים כוכבים מעופפים. יועץ הפנג שואי יודע למדוד ולאבחן את סוגי האנרגיות השונים, הנמצאים בכל אזור בבית. לאחר האבחון, הוא נוקט פעולות על מנת ליצור איזון בין סוגי האנרגיות האלו ובין דיירי הבית.

נניח, לדוגמא, שבאזור מסוים בבית אובחן צרוף אנרגטי שביכולתו להביא להצלחה כספית גדולה. האם זה טוב? לא תמיד. אם באזור הזה נמצא חדר השינה של ילדנו בן ה 3, אז האנרגיה הזו אינה מנוצלת נכון. לא רק זאת, אלא שהיא גם תפריע לילד לישון, כי היא תדרבן אותו "לקום לעבודה". במקרה הזה, פנג שואי נכון יהיה להעביר את הילד לחדר אחר ובחדר הזה למקם פינת עבודה, אם זה אפשרי. לעתים, די יהיה בהחלפה בין חדרים כדי לשחרר חסימות מסוג זה.

במקרים אחרים, או אם לא ניתן לבצע את השינוי, ידרשו פעולות אקטיביות כמו – פתיחת/סגירת חלון או הגברה/החלשה של פעילות באזור מסוים בבית. כאשר בחדר קיימים כמה סוגי אנרגיות, אז יש צורך לנקיטת פעולות לאיזון בין סוגי האנרגיות השונים, כדי לקבל את הטוב מכולם. כמו כן, יש לאזן בין סוגי האנרגיות לבין הדיירים בבית.

האיזון הזה יעשה בעזרת שימוש בצבעים ובצורות. את סוגי האנרגיה השונים בבית לא ניתן לחוש, לראות או לשמוע. יש לחשב אותן בעזרת נוסחה מדויקת, כדי ליצור מפה הנקראת 'מפת הכוכבים המעופפים'. לאחר שרטוט מפת הכוכבים המעופפים יש להעריך את הסביבה החיצונית של הבית (כביש, עץ גדול, בית שכן, מגרש משחקים…..) ולקבוע את השפעתה על סוגי האנרגיה במקומות השונים. ישנה חשיבות עליונה לתמיכת הסביבה החיצונית בסוגי האנרגיה הנכונים בכל צד של הבית.

רק לאחר הערכת הסביבה החיצונית של הבית וקביעת מפת הכוכבים שלו, ניתן לגשת למלאכת אבחון הפנג שואי. האבחון יציג את הפוטנציאל של הבית ואז ניתן יהיה לקבוע אילו פעולות דרושות כדי לנטרל פוטנציאל שלילי (מריבות, תאונות, גרושין, מחלות…) וכדי לחזק פוטנציאל חיובי (הצלחה כספית, ארועים משמחים, הצלחה אקדמאית, בריאות טובה…).

חשוב להדגיש, שהפנג שואי אינו תקופת קסם. אם כבר התגרשתם, הוא לא יוכל להחזיר אתכם לחיים יחד. אם כבר פוטרתם מעבודתכם, הוא לא יוכל להשיב אתכם לעבודה. במצבים כאלו, הפנג שואי יוכל לרכך את המכה ולאפשר לכם לחזור מהר יותר למסלול הנכון, אולם עדיף לנצל את ידע הפנג שואי לצורך מניעה של בעיות עתידיות. הסתכלו על ביתכם ועל חייכם. האם, לדעתכם, הייתם יכולים להצליח יותר, אבל משהו עוצר בעדכם? האם אתם מרגישים שחייכם מלאים מכשולים מיותרים? האם הייתם רוצים לשפר את חייכם? אם עניתם בחיוב על אחת השאלות לפחות, אז פנג שואי הוא הפתרון עבורכם.

שירות אישי לוועדי בתים - איתור בעלי מקצוע

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות.
מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ 

  כתבות נוספות:

  wlv5jszgrqbu0jjnrmmv
  למה עדיף לי לבחור בסוויטה עם בריכה פרטית
  מה זו סוויטה בכלל? ומה ההבדל בין סוויטה לצימר? ולמה כותבים לי סוויטה בפרסומת, וכשאני
  in
  מה כולל בכלל ביטוח צד ג' ולמה הוא לא פחות חשוב מביטוח חובה?
  הרבה פעמים שמתייחסים לביטוח רכב, מסתכלים בעיקר על ביטוח חובה שבעל הרכב חייב לרכוש ועל
  חנות מותגים (1)
  חנות מותגים אונליין
  המציאות הדיגיטלית המתקדמת שאנו חיים בה כיום, חוללה מהפכה של ממש בתחום הקניות. בעוד שעבר
  תמונה 2
  הסרת שיער בלייזר במרכז הטיפולים מור בראל
  לא משנה אם אתם גבר או אישה, כיום טיפולי הסרת שיער בלייזר הוא תחום שגם
  line
  את השופינג הזה לא תרצו לפספס!
  מרגישים את החג באוויר? פסח מתקרב ואתם בטח כבר בשיא התכנונים על כל מה שקשור
  שכנות טובה בבית המשותף
  גרים בבית משותף? 7 כללי הזהב שישמרו על שכנות טובה בבית המשותף שלכם
  מחקרים בתחום איכות החיים מראים כי מה שקובע את איכות החיים שלנו, בסופו של דבר,
  home
  איך אפשר לעבוד בבית ולא מהבית
  עובדים מהבית? אתם בטח מכירים מקרוב את הבעייתיות של עבודה מהבית. לצד הנוחות הרבה, אתם
  storage
  10 טיפים לשירותי אחסון חפצים
  עוברים למגורים זמניים במקום קטן יותר? יש לכם חפצים או רהיטים שאין לכם כרגע מקום

  שירות אישי לוועדי בתים!
  איתור בעלי מקצוע

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ:

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לניהול ועד בית אשר יהפוך את ניהול הבית המשותף לחוויה מהנה ופשוטה ויחסוך לך זמן רב ועלויות בתחזוקת הבניין!

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לשיפוץ בניינים אשר יחסוך לך אלפי שקלים בשיפוץ בניין המגורים!

   קטגוריות עסקים

   אדריכלות
   איטום גגות
   אינטרקום
   אינסטלציה
   ארונות מתכת
   בדק בית
   ביטוח ועד בית
   בישום בניין
   גביית ועד בית
   גגות סולאריים לייצור חשמל
   גז
   גינון ועיצוב גינות
   גנרטורים
   דלתות כניסה לבניין
   דפיברילטור
   הדברה
   הנדימן
   הרחקת יונים
   התחדשות עירונית
   חברות ניהול בתים משותפים
   חברות ניקיון בתים משותפים
   חיטוי מאגרי מים
   חשמל
   כיבוי אש
   מיגון תא מעלית
   מימון תביעות משפטיות
   מכולות אוטומטיות
   מנעולן
   מעליות
   מערכות אזעקה / מצלמות
   מערכות סולאריות
   משאבות מים
   סימוני חניות
   עורכי דין / נוטוריונים
   עיצוב לובי וחדר מדרגות
   עמדות טעינה חשמליות
   פוליש
   פיקוח ובניה
   צביעת חדרי מדרגות
   קבלני שיפוצים לבתים משותפים
   קונסטרוקטור
   שיפוץ מבנים
   שיפוצים בסנפלינג
   שערים ומחסומים
   תיבות דואר

   וועדי בתים ודיירים

   הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל הנותנת מענה לבעיות הדיור בבית המשותף!!!

   להצטרפות לחצו על התמונה או על הכפתור ושלחו בקשת הצטרפות בדף הקבוצה

   דילוג לתוכן