פנג שואי ומודעות עצמית

מאת: איבי לבנה לוי

פאנג שואי כבר מזמן לא צירוף מילים סיניות, נכון להיום כל שבועון מקדיש כתבה על פאנג שואי, כל תחנת שידור המכבדת את עצמה מקדישה לפאנג שואי שעות שידור לא מבוטלות, ושלא נדבר על כך
שכל מסיבה חברתית הפאנג שואי נשמר כדובדבן שבקצפת , ולקינוח המסיבה מביאים יועץ פאנג שואי.
אכן מצד אחד מבורך הדבר שיותר ויותר אנשים מגלים עניין באומנות סינית מופלאה זו , ומאידך התפיסה כי פאנג שואי היא עיצוב הוליסטי אשר אמור לרפא אותנו מכל מכאובינו ולשחרר אותנו מכל דאגה זה Feng Shui Light
ברוב הספרים והרצאות ואף הקורסים של הפאנג שואי מלמדים מהו פאנג שואי, אך עד כה לא נתקלתי במאמר או במרצה אשר הדגיש מה הוא לא פאנג שואי. אז לשם שינוי , ברצוני לבהיר מהו לא פאנג שואי וזאת על מנת שנוכל להבין כי העיצוב של הפאנג שואי היא נישה מתוך פילוסופיה עתיקת יומין ועתירת הידע של הפאנג שואי.

פאנג שואי הוא לא אוסף של אמונות טפלות. כל הידע של הפאנג שואי הוא מטאפיסי והוא משורש בספר התמורות העתיק I-Ching אשר כולו כתוב בצפנים וטבלאות מורכבות ביותר וכולל אסטרולוגיה נומרולוגיה ופרושים של אומנים ופילוסופים סינים.

פאנג שואי הוא לא מטה קסם.הוא מורכב מפרמטרים רבים ומשתנים כך שאין פתרונות מוחלטים , אין נוסחאות המתאימות לכולם בזמן נתון.
פאנג שואי הוא לא פעמון רוח בכניסה להבריח שדים ורוחות, או אקווריום בצפון כדי לזכות בקריירה כמו ביל גייטס , או מטבעות שפע בדרום מזרח להשתוות עם חשבון הבנק של דונאלד טראמפ, למרות שזה אפשרי.

פאנג שואי הוא לא חלילה מגיה שמטרתה לזמן דבר מה לחיינו ולפגוע במישהו או במשהו אחר. מטרת השימוש בעקרונות היא לזמן לחיינו מה שמגיע לנו ומסיבות כאלה או אחרות. זה מתעכב, שהרי הפאנג שואי לא יביא לנו משהו שהוא לא קארמת שמיים .

פאנג שואי הוא לא פותר לנו בעיות אשר חוזרות ונשנות בחיינו. פאנג שואי עוזר לנו לשנות את התפיסה שלנו לגבי הבעיה, ובכך ברוב המקרים אנו פותרים את הבעיה. הפאנג שואי פועל בשלוש רמות- קארמת שמים- קארמת אדם- וקארמת אדמה- לכן מומחה פאנג שואי יכול לתת את הייעוץ הטוב ביותר אך בשני המרכיבים הנוספים של קארמת שמים וקארמת אדם הם לא תלויים בו.

פאנג שואי הוא לא מרשם קל ובטוח לחיים של אושר ושלווה. פאנג שואי מלמד אותנו לזהות מצבים, זמנים, מקומות ולשנות בהתאם את הגישה, ובכך מעלה אותנו לרמת מודעות גבוהה יותר.

במשך שנים רבות מחקרים בתחום המטאפיסי ועבודתי ברפואה המשלימה בשילוב עם הרפואה המערבית נוכחתי כי הטיפול הנכון והמועיל ביותר לבעיה בריאותית ברמה הפיזית והרגשית היא המודעות העצמית. כמו קביים לרגל שבורה, לא הקביים מרפאים את הרגל, הם רק עוזרים לגוף האדם לחדש את מה שנפגם. כך גם כל סוגי הריפוי ברפואה המשלימה וכך גם תורת הפאנג שואי , כולם הם תומכים באדם לרפא את עצמו. הריפוי האמיתי והמשמעותי הוא המודעות של האדם, כי שם הוא המקור
שממנו צומחת האישיות המוחצנת ושם הוא המקור לעוצמה הפנימית האישית. אל לנו לשכוח כי התודעה של האדם היא בשליטתו הבלעדית.

העיקרון הבסיסי ביותר של הפאנג שואי הוא אנרגית הצי- אנרגית החיים, לנסות להסביר מהי אנרגיה היא כמו לנסות להסביר מהו זמן למרות שאנו מתנהלים על פיו. אלא שלאנרגיה יש חוקים- חוקים אלה הם נצחיים, רק האנרגיה משתנה. אין סוף אנרגיות נראות ובלתי נראות מתקיימות בו זמנית פועלות ומשפיעות אלה על אלה ביחסי גומלין, כך גם האדם. אנרגיה פיזית הנראית ואנרגיה בלתי נראית
כמו המחשבות והרגשות שלנו. המחשבות והרגשות שלנו הם תדרים של אנרגיה, וכמו כל אנרגיה היא כפופה לחוקים הקוסמים, אשר אחד מהחוקים האלה הוא חוק השינויים.
כולנו נולדים לנסיבות שהן בלתי משתנות, כגון תאריך לידה, הורים סביבה ואיכויות אופי מולדות,וכן דפוסים אשר נרכשים במהלך החיים. אותם דפוסי חשיבה הם למעשה יוצרים את האישיות המוחצנת שלנו, אך מאחר ומחשבה היא אנרגיה באופן טבעי היא גם יכולה להשתנות. אלא שעל מנת לשנות דפוס חשיבה צריך קודם כל להיות מודע לאיכות שאנו רוצים לשנות .

מצאתי לנכון לשתף אתכם עם מקרה אמיתי לחלוטין על מנת להמחיש כיצד פאנג שואי ומודעות עצמית הן שני צדדים של אותה המטבע. בסוף אחת ההרצאות שלי ניגשה אלי אישה נעמת הליכות, נאת מראה וביקשה לשוחח איתי אישית. מסתבר כי האישה בעלת תפקיד בכיר בעיר מגוריה, וברמה הכללית הדברים מתנהלים בחייה לשביעות רצונה. אלא, ש……., לפני כ-4 שנים חיי הנשואים שלה על שרטון ומאז הקשר עם בעלה נותק ,למעט שיחות בנוגע לילדים שכבר גדלו . מטבע הדברים הקשר
ביניהם רופף לחלוטין. הגברת ביקשה ביקור אצלה בבית ובמפורש ביקשה לטפח את אזור הזוגיות בלבד.
וכך היה, ביקרתי בביתה, טיפלנו בכל הסקטורים המייצגים זוגיות ותקשורת , והלכתי לדרכי.
כחודש ימים אחרי אותו ביקור, קיבלתי טלפון נלהב והגברת מספרת שלאחרונה חל שיפור משמעותי בינה ובין בן זוגה, הם התחילו להיפגש, יצאו ביחד למסעדה, התחילו לנהל שיחות יותר מעמיקות. הנה האיש שלה עוד מעט אורז את החפצים וחוזר לביתם המשותף והמטופח. עד כאן הכל טוב ויפה וניתן לסמן V נוסף ליד ההצלחות של הפאנג שואי, אלה ש…. מספר שבועות לאחר מכן שוב טלפון בהול בביתי. אותה גברת בוכה ומתייפחת כי חלה הידרדרות ביחסים שוב ואף החמיר המצב הקודם.
שאלתי אותה מה לפי דעתה יכול לגרום למהפך כזה? ואז היא בשיא התמימות סיפרה לי שהיא ראתה נכונות מצידו של הבעל לשפר את היחסים ביניהם, והתחיל לחזר אחריה כמו בימי התיכון, ואז הגברת החליטה שאם יש נכונות אז עד הסוף, הלכה ותבעה אותו על מזונות ותשלומי המשכנתא רטרואקטיבית לכל אותם השנים שהם חיו בנפרד. מכאן והלאה מיותר לספר.

פאנג שואי היא אכן אומנות סינית עתיקה אך היא לא משנה את האופי הבסיסי של האדם. אותה הגברת אשר כל כך רצתה לחדש את הקשר שמרה בליבה שנאה בגודל של סלע, היא הרגישה כל כך פגועה וכאובה ,והאמינה שפאנג שואי יעשה עבודה אך הוא לא יעשה את העבודה שלה, והעבודה שלה זה המודעות האישית שלה, אף מסטאר פאנג שואי לא יכול לעשות אותה עבורה ובמקומה. האנושות סובלת ממחלות, כל מצב בחיינו שהוא לא לשביעות רצוננו מביא אותנו לסבל מיותר ומכאן ועד למחלה הפיזית הדרך קצרה וזו רק שאלה של זמן. שימו לב – המילה מחלה בהיפוך אותיות היא חמלה- לפתח חמלה במקום מחלה, וזו הנקודה המרכזית של הפאנג שואי.הפריטים, האלמנטים, ההרמוניה הסביבתית תורמת רבות לאיכות החיים שלנו אך היא לא מתחילה בסביבה שלנו, השלווה וההרמוניה מתחילה בתוכנו.
מקור העוצמה לשינויים היא בדרך החשיבה והרגשות שלנו, על כן הסביבה הפנימית שלנו היא חלק אינטגרלי על מנת שנוכל ליצור את האספקטים החיצוניים של חיינו. אם הסביבה הפנימית שלנו חזקה ומאוזנת, החשיבה שלנו נעשית ברורה יותר, יש לנו שיקול דעת לשקול ולהפריד בין עיקר לטפל ולמקד את האנרגיה היצירתית שלנו בנתיבים הנכונים ובכך להתעלות מעל קשיים. האדם המודע כמו כל אחד אחר מתמודד יום יום שעה שעה עם מצבים בחיים, אלה שהאדם המודע לא רואה מכשולים בדרכו, הוא רואה הזדמנויות לצמוח ממצבים של היום יום.

לאלה המאמינים כי זוג פמוטים יזמן להם את הזוגיות האידיאלית, הם לבטח לא יודעים מהו פאנג שואי.
הפילוסופיה הסינית מחלקת את הקארמה לחמישה גורמים על פי הסדר הבא:
גורל- קארמת שמים.
מזל- מקום זמן לעשות.
פאנג שואי- היחס של האדם לאדמה.
מידע- אשר על האדם להפוך לידע.
וחמלה שהוא מתעלה מעל כל הפרמטרים הקודמים לו.

ועל כך מאמרים נוספים בהמשך.
בברכת אור ואהבה
איבי לבנה לוי

8759055-30
493832-150
levanaiav@beqint.netl

שירות אישי לוועדי בתים - איתור בעלי מקצוע

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות.
מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ 

  כתבות נוספות:

  wlv5jszgrqbu0jjnrmmv
  למה עדיף לי לבחור בסוויטה עם בריכה פרטית
  מה זו סוויטה בכלל? ומה ההבדל בין סוויטה לצימר? ולמה כותבים לי סוויטה בפרסומת, וכשאני
  in
  מה כולל בכלל ביטוח צד ג' ולמה הוא לא פחות חשוב מביטוח חובה?
  הרבה פעמים שמתייחסים לביטוח רכב, מסתכלים בעיקר על ביטוח חובה שבעל הרכב חייב לרכוש ועל
  חנות מותגים (1)
  חנות מותגים אונליין
  המציאות הדיגיטלית המתקדמת שאנו חיים בה כיום, חוללה מהפכה של ממש בתחום הקניות. בעוד שעבר
  תמונה 2
  הסרת שיער בלייזר במרכז הטיפולים מור בראל
  לא משנה אם אתם גבר או אישה, כיום טיפולי הסרת שיער בלייזר הוא תחום שגם
  line
  את השופינג הזה לא תרצו לפספס!
  מרגישים את החג באוויר? פסח מתקרב ואתם בטח כבר בשיא התכנונים על כל מה שקשור
  שכנות טובה בבית המשותף
  גרים בבית משותף? 7 כללי הזהב שישמרו על שכנות טובה בבית המשותף שלכם
  מחקרים בתחום איכות החיים מראים כי מה שקובע את איכות החיים שלנו, בסופו של דבר,
  home
  איך אפשר לעבוד בבית ולא מהבית
  עובדים מהבית? אתם בטח מכירים מקרוב את הבעייתיות של עבודה מהבית. לצד הנוחות הרבה, אתם
  storage
  10 טיפים לשירותי אחסון חפצים
  עוברים למגורים זמניים במקום קטן יותר? יש לכם חפצים או רהיטים שאין לכם כרגע מקום

  שירות אישי לוועדי בתים!
  איתור בעלי מקצוע

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ:

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לניהול ועד בית אשר יהפוך את ניהול הבית המשותף לחוויה מהנה ופשוטה ויחסוך לך זמן רב ועלויות בתחזוקת הבניין!

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לשיפוץ בניינים אשר יחסוך לך אלפי שקלים בשיפוץ בניין המגורים!

   קטגוריות עסקים

   אדריכלות
   איטום גגות
   אינטרקום
   אינסטלציה
   ארונות מתכת
   בדק בית
   ביטוח ועד בית
   בישום בניין
   גביית ועד בית
   גגות סולאריים לייצור חשמל
   גז
   גינון ועיצוב גינות
   גנרטורים
   דלתות כניסה לבניין
   דפיברילטור
   הדברה
   הנדימן
   הרחקת יונים
   התחדשות עירונית
   חברות ניהול בתים משותפים
   חברות ניקיון בתים משותפים
   חיטוי מאגרי מים
   חשמל
   כיבוי אש
   מיגון תא מעלית
   מימון תביעות משפטיות
   מכולות אוטומטיות
   מנעולן
   מעליות
   מערכות אזעקה / מצלמות
   מערכות סולאריות
   משאבות מים
   סימוני חניות
   עורכי דין / נוטוריונים
   עיצוב לובי וחדר מדרגות
   עמדות טעינה חשמליות
   פוליש
   פיקוח ובניה
   צביעת חדרי מדרגות
   קבלני שיפוצים לבתים משותפים
   קונסטרוקטור
   שיפוץ מבנים
   שיפוצים בסנפלינג
   שערים ומחסומים
   תיבות דואר

   וועדי בתים ודיירים

   הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל הנותנת מענה לבעיות הדיור בבית המשותף!!!

   להצטרפות לחצו על התמונה או על הכפתור ושלחו בקשת הצטרפות בדף הקבוצה

   דילוג לתוכן