סדר פסח בברכת הפנג שואי

מירב אייכלר, מורה ויועצת פנג שואי בכירה.

פנג שואי, תורה שמקורה בסין לפני למעלה מ- 5000 שנה, מתייחסת לרעיון כי הרוח, או האנרגיה של מקום, בעלת השפעה על איכות החיים של דיירי הבית. לאווירה של מקום יש השפעה על איכות החיים ברובד הפיזי והנפשי, ותורת הפנג שואי פיתחה רעיון זה לכדי תורה שלמה ומעשית המקיפה את כל ההיבטים שבחיי אדם.

הנחת היסוד אומרת כי כל דבר הנמצא בסביבתך – עד לפרטים הקטנים ביותר – יכול לסייע לך או לפעול כנגדך. בכל מקום במרחב זורמת אנרגיית החיים, "צ'י", ועל ידי הכרת התנהגות אנרגיה זו נוכל להביא לזרימה מעודנת ורכה של האנרגיה בכל חלקי הבית, על מנת שתשרת את מטרותינו. אחת המטרות הניצבות בפני מומחי פנג שואי היא לדאוג כי זרימת האנרגיה בבית ובסביבה תהיה מאוזנת, חופשית ומשוחררת מחסימות.

כך האנרגיה תחזק את דיירי הבית ברבדים הפיזי, החומרי והרוחני. בדומה לרפואה הסינית, המטפלת בחסימות של זרימת צ'י בגוף על ידי דיקור במחטים או לחיצות בנקודות החסימה (שיאצו, טווינה), לפנג שואי שיטות משלה להפטר מחסימות אנרגטיות בסביבה בה אנו חיים. נטרול החסימות יביא לזרימה של צ'י בכל חלקי הבית, למניעת מחלות וקיבעון בתחומי חיים שונים, ואף יאפשר לפנות מקום לאנרגיות חדשות להיכנס אל ביתנו ואל חיינו. חג הפסח ועונת האביב הן עיתוי מתאים לרענן את האנרגיות בבית ולפתור חסימות אנרגטיות אלו.

מהן אם כן חסימות אנרגטיות?

חסימות אנרגטיות בבית הן אוסף של חפצים ופריטים המשפיעים לרעה על זרימת האנרגיה בבית. דוגמאות לחסימות אנרגטיות יכולות להיות חפצים שאין לנו בהם שימוש, כמו בגדים ישנים, בגדים במידות קטנות שכבר לא ניכנס אליהם או מתנות לא שימושיות שקיבלנו בעבר. רבים מאיתנו אוגרים חפצים שאנו לא אוהבים, ואלו גם כן הופכים לחסימות אנרגטיות במרחב. חשוב מאוד שסביבתנו תכיל חפצים אהובים בלבד המעוררים בנו אסוציאציות חיוביות. חפצים שבורים או לא תקינים נוטים להישאר במצבם עד ההזדמנות הבאה שנתקנם – אך זה לא קורה. זה הזמן, למשל, להחליף סוללה לשעון שעל הקיר..

כמו כן, אנו נוטים לאגור חפצים ש"אולי יהיו שימושיים בעתיד" אך מעולם לא נזקקנו להם עד היום. זה זמן להיפרד מאיפור ישן משומש למחצה, ערימות של מגזינים ישנים שלא יקראו בהם שוב ועוד. בבואכם להחליט באם חפץ הוא חסימה, משפט המבחן הוא: "השתמש בזה, אהוב את זה או היפטר מזה". הנטייה לאגור חפצים שאין לנו בהם שימוש נובעת מסיבות פסיכולוגיות שונות. לחלקנו הדבר מייצג ביטחון, עבור חלקנו הדבר נעשה מתוך הרגל או בעקבות נטייה לסנטימנטליות כלפי חפצים. יש הגורסים כי אגירת חפצים נובעת מפחד מהעתיד (להיות מוכן ככל הניתן ליום המחר..) ואילו יש האוגרים חפצים שמייצגים עבורם חלומות שלא מומשו, כמו כלי נגינה שלא נעשה בו שימוש של ממש מזה מספר שנים, או נעלי בלט מרופטות מן העבר.

היבט נוסף של חסימות אנרגטיות הוא חפצים הממוקמים בבית באופן שמפריע לזרימת האנרגיה בין החללים בבית. למשל: מיקום של ארונית או רהיט באופן המפריע לכניסה לחדר, או מיקום חפצים מאחורי דלתות באופן שמפריע לפתוח את הדלת באופן חופשי הם דוגמאות לחסימה. מיותר לציין כי אם ישנה דלת חורקת בבית – יש לתקן זאת.

כיצד חסימות אנרגטיות בבית משפיעות על חיינו?

חסימות משפיעות על זרימת הצ'י, כוח החיים, בביתנו ובחיינו. "צ'י תקוע" יביא לקיבעון ולהאטה בתחומי חיים שונים, החל בקריירה ללא קידום באופק, בעיות במערכות יחסים ובעיות בריאות. מעבר לכך, לחפצים אלו יש נטייה להיות בעלי ערך רגשי ולהזכיר לנו חוויות לא נעימות מהעבר, כמו מערכת יחסים כושלת או החלטה לא נכונה שנלקחה במהלך החיים. חסימות אנרגטיות יוצרות בקרבנו תחושות של חוסר סדר בחיים, כישלון וכבדות פיזית ונפשית. ככל שיש יותר חפצים – כך יצרנו לעצמנו יותר מחסומים בדרך, יש לנו יותר מה להפסיד בנוסף לאשמה שאנו חשים על הזנחת חפצים אלו.

חסימות במחסן ישפיעו על תת המודע, חסימות על הרצפה יביאו לנפילת אנרגיה וחסימות מתחת למיטה ישפיעו על איכות השינה. חסימות המפריעות במעבר בין חללים בבית יגרמו לתחושה של סרבול ובפועל הדיירים יחושו כי הדברים אינם מתקדמים בחיים באופן חלק. ייתכן ולמראית עין אגירת החפצים נתפסת כדבר חסכוני, אך הדבר מביא לבזבוז זמן ואנרגיות בניסיון לאתר חפץ בתוך ערימת "ג'אנק", בזבוז כסף ברכישת פריטים מיותרים ובזבוז מקום באחסונם. חשוב לזכור כי חפצים שעבור אחד הן חסימת אנרגיה, עבור אחר יכולים להיות שימושיים ולהביא תועלת. אם כואב לזרוק, אפשר למסור לקרובים או לתרום לנזקקים. כדאי לנצל את חג הפסח ולעשות קצת סדר בארונות ובפינות הבית, להפטר מחסימות אנרגטיות ומחפצים מיותרים שאינם מיטיבים עמנו.

בכך הפכנו את חפצינו המיותרים לשימושיים עבור אחרים ובמקביל השתחררנו מחסימות אנרגטיות, וחידשנו זרימה אנרגטית בבית ובחיים. מאת: מירב אייכלר, מורה ויועצת פנג שואי בכירה. חברה במרכז לחקר הפנג שואי העולמי של מאסטר ג'וזף יו. בוגרת פסיכולוגיה ומנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. מלמדת ומטפלת באנרגיית רייקי (דרגת מאסטר). בעלת ידע וניסיון רב באבחון החלל והתאמתו האישית לדיירי הבית או לחלל העסק ולעובדיו, תוך שילוב עקרונות פנג שואי קלאסי ואסטרולוגיה סינית. פועלת, מייעצת ומלמדת בישראל ובספרד.

שירות אישי לוועדי בתים - איתור בעלי מקצוע

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות.
מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ 

  כתבות נוספות:

  wlv5jszgrqbu0jjnrmmv
  למה עדיף לי לבחור בסוויטה עם בריכה פרטית
  מה זו סוויטה בכלל? ומה ההבדל בין סוויטה לצימר? ולמה כותבים לי סוויטה בפרסומת, וכשאני
  in
  מה כולל בכלל ביטוח צד ג' ולמה הוא לא פחות חשוב מביטוח חובה?
  הרבה פעמים שמתייחסים לביטוח רכב, מסתכלים בעיקר על ביטוח חובה שבעל הרכב חייב לרכוש ועל
  חנות מותגים (1)
  חנות מותגים אונליין
  המציאות הדיגיטלית המתקדמת שאנו חיים בה כיום, חוללה מהפכה של ממש בתחום הקניות. בעוד שעבר
  תמונה 2
  הסרת שיער בלייזר במרכז הטיפולים מור בראל
  לא משנה אם אתם גבר או אישה, כיום טיפולי הסרת שיער בלייזר הוא תחום שגם
  line
  את השופינג הזה לא תרצו לפספס!
  מרגישים את החג באוויר? פסח מתקרב ואתם בטח כבר בשיא התכנונים על כל מה שקשור
  שכנות טובה בבית המשותף
  גרים בבית משותף? 7 כללי הזהב שישמרו על שכנות טובה בבית המשותף שלכם
  מחקרים בתחום איכות החיים מראים כי מה שקובע את איכות החיים שלנו, בסופו של דבר,
  home
  איך אפשר לעבוד בבית ולא מהבית
  עובדים מהבית? אתם בטח מכירים מקרוב את הבעייתיות של עבודה מהבית. לצד הנוחות הרבה, אתם
  storage
  10 טיפים לשירותי אחסון חפצים
  עוברים למגורים זמניים במקום קטן יותר? יש לכם חפצים או רהיטים שאין לכם כרגע מקום

  שירות אישי לוועדי בתים!
  איתור בעלי מקצוע

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ:

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לניהול ועד בית אשר יהפוך את ניהול הבית המשותף לחוויה מהנה ופשוטה ויחסוך לך זמן רב ועלויות בתחזוקת הבניין!

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לשיפוץ בניינים אשר יחסוך לך אלפי שקלים בשיפוץ בניין המגורים!

   קטגוריות עסקים

   אדריכלות
   איטום גגות
   אינטרקום
   אינסטלציה
   ארונות מתכת
   בדק בית
   ביטוח ועד בית
   בישום בניין
   גביית ועד בית
   גגות סולאריים לייצור חשמל
   גז
   גינון ועיצוב גינות
   גנרטורים
   דלתות כניסה לבניין
   דפיברילטור
   הדברה
   הנדימן
   הרחקת יונים
   התחדשות עירונית
   חברות ניהול בתים משותפים
   חברות ניקיון בתים משותפים
   חיטוי מאגרי מים
   חשמל
   כיבוי אש
   מיגון תא מעלית
   מימון תביעות משפטיות
   מכולות אוטומטיות
   מנעולן
   מעליות
   מערכות אזעקה / מצלמות
   מערכות סולאריות
   משאבות מים
   סימוני חניות
   עורכי דין / נוטוריונים
   עיצוב לובי וחדר מדרגות
   עמדות טעינה חשמליות
   פוליש
   פיקוח ובניה
   צביעת חדרי מדרגות
   קבלני שיפוצים לבתים משותפים
   קונסטרוקטור
   שיפוץ מבנים
   שיפוצים בסנפלינג
   שערים ומחסומים
   תיבות דואר

   וועדי בתים ודיירים

   הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל הנותנת מענה לבעיות הדיור בבית המשותף!!!

   להצטרפות לחצו על התמונה או על הכפתור ושלחו בקשת הצטרפות בדף הקבוצה

   דילוג לתוכן