הקמת משרד בבנין מגורים או בבית הפרטי

עודכן: 31.7.2010

בשנים האחרונות ועקב קשיים כלכליים בעלי עסקים רבים נקלעו לקשיי מימון ותשלום עבור משרדים שכורים.

מאידך, מערכות המיחשוב והציוד הנלווה שהתפתחו בשנים האחרונות מאפשרות לבעלי עסקים קטנים או גדולים שאינם צורכים כח אדם למעט בעלי העסק לנהל את העסקים מהבית. במידה ו"הצפורים פרחו מהקן" ונשארו בבית חדר או יותר ריקים, כל חדר בגודל של כ 3.5 על 2.5 יספק את הצרכים. כמו כן שכירים רבים עובדים בעבודות נוספות וכדאי לחשוב גם על עבודה מהבית. גם שכירים של העסק יכולים לעבוד באותה הצורה מביתם הם וזאת עקב תקשורת האינטרנט המפותחת המאפשרת בעצם עבודה מכמה משרדים של אותו העסק. אלפי בעלי מקצועות חופשיים כבר עובדים שנים מהבית וההערכה היא כי כ 8 אחוז מכלל האוכלוסיה העובדת עובדת כיום מהבית.

התשתיות והמערכות הנדרשות לשם כך הן:

1. מחשבים:

א. מחשב ברמה של פנטיום 4 ומעלה – למערכת משרדית רגילה ( לא מדובר כאן על מערכות גרפיות כבדות). אין צורך לקנות את המחשב המשוכלל ביותר באלפי שקלים. כל מחשב, מבית טוב, ברמה של עד 3500 ₪ כולל מסך שטוח בגודל של מינימום 19 אינטש יספק את הצרכים. לציין כי חשוב גם צורב דיסקים.

ב. מחשב נייד רק מתוצרת מוכרת. לוודא היכן נמצאת מעבדת השירות (כבר שמענו על מישהו שנסע ממרכז הארץ למעבדת שירות בנצרת), לוודא 3 שנות אחריות, ומערכת הפעלה חלונות XP ,ויסטה או חלונות 7  . יש לוודא לפחות 2 גיגה זיכרון. שימו לב שויסטה home לא מאפשרת זכרון מעל ל 3 גיגה. למרות זאת כדאי להתקין 4 גיגה זיכרון.

2. תוכנות: תוכנות בסיסיות הן מערכת ההפעלה של המחשב – חלונות 2000 XP פרופסיונאל , ויסטה או חלונות 7 וכן תוכנות עזר כגון אופיס ו/או תוכנות אחרות הקשורות לעסק. לכל התוכנות יש צורך לרכוש את הרישיונות. הערה לגבי האופיס – ניתן כיום להשיג חינם את ה open office שהיא מערכת פתוחת קוד המקבילה לאופיס של מייקרוסופט ואינה עולה דבר או עולה סכום נמוך (ורסיית אובוטו). .

3. מדפסת: ישנן כיום בשוק מדפסות שונות הכוללות מדפסת, סורק, מכונת צילום ופקס. (all in all) דיו או לייזר. ניתן להשיג כיום מדפסות לייזר בצבע שחור בלבד בכ 600 שח או all in all בכ 1000 ש"ח.  בכל מחשב חדש ישנו כרטיס פקס מובנה, ואם לא, כדאי לרכוש אותו כך שניתן גם לשלוח פקסים ישירות באמצעות המחשב. פקס שנשלח באופן שכזה מגיע לצד השני ברור יותר מאשר פקס שנשלח באמצעות מכונה.

4. שולחן עבודה: בהתאם לגודל החדר יש צורך בשני שולחנות עבודה. האחד לעבודה מול המחשב, וגם הוא שולחן רחב מאחר וגם כשעובדים מול המחשב יש צורך להניח ניירות או חומרים אחרים לידו, והשני כשולחן עבודה לכל דבר. ניתן להשיג כיום שולחנות שכאלו במחירים לא יקרים בעיקר ברשתות.

5. מיכלים לדיו, לפקס, ניירות למדפסת וכו. המיכלים המקוריים של מדפסות דיו יקרים מאד. ניתן להשיג תחליפים במחירים שהם כמחצית המחיר של מיכל מקורי. ישנן חנויות מיוחדת המתמחות בכך. לטעמי במדפסות דיו כדאי להשתמש בערכות מילוי לדיו מדפסת ושלא ימכרו לכם שדיו לא מקורית פחות טובה מדיו מקורית. במשרד מדפיסים בדרך כלל מסמכים. אני עדיין לא ראיתי את ההבדלים. ניתן לקנות שלושה מיכלי דיו just refill – נמכרות באופיס דיפו ובשאר החנויות. עלות 3 מיכלים צבע שחור+ מיכל חומר לניקוי ראש דיו עולה כ 120 ש"ח ומספיק ל 10 פעמים מילוי לערך. וזאת מול מיכל דיו שחור מקורי בעלות של כ 100 ש"ח ויותר למיכל שזה שוד וגזל. מישהו היה כבר צריך מזמן לתבוע את כל היצרנים הללו בתביעה ייצוגית על המחירים הללו. (במחירים כאלו כדאי להשקיע בדיו. הוא יקר יותר מזהב).

6. קו טלפון נפרד לעסק:  חשוב קו נפרד על מנת שלא יהיה תפוס בשיחות אחרות וכשטלפון זה מצלצל יש לענות בשם העסק. כמו כן בזק מאפשרת כיום להציב על אותו הקו את הפקס כאשר הקידומת היא 153 . חיוג לקידומת +מספר הטלפון מכניס את הודעת הפקס לתיבת הודעות פקס וממנו ניתן לשלוף את הפקסים. אפשרות זו נבנתה מאחר ולא תמיד יודעים מראש האם מדובר בשיחת טלפון או פקס ובעיקר מונע צלצולי טלפון בלילות של קבלת פקסים. ניתן כיום לקבל מבצעים זולים מאד לטלפון באמצעות האינטרנט דרך ספקי התקשורת. החיסרון היחיד הוא שבמידה ומסיבה כל שהיא ניתן האינטרנט גם הטלפון לא עובד.

7. קו אינטרנט – כיום משרד ללא אינטרנט פשוט לא קיים. אם להתעלם מתקשורת באמצעות חיוג במודם שאבד עליה הכלח ישנן כיום שתי אפשרויות באמצעות ספקי התקשורת והתוכן:

א. באמצעות חברת בזק – תקשורת ADSL שיתרונה בכך שהיא ישירה מהמשרד לסל התקשורת של מתקן בזק הקרוב ביותר ואינה מחייבת התקנה מיוחדת למעט מודם ותקעים מיוחדים בכל שקעי הטלפון בבית למניעת רעשי רקע.

ב. באמצעות חברת הכבלים – תקשורת מסוג RING שחסרונה בכך שככל שיש יותר משתמשים במעגל האיזורי כך מהירות הקו יורדת למרות שברגע נתון אין כמעט אף פעם כמות רבה של משתמשים. כותב מאמר זה משתמש בתקשורת זו ללא כל בעיות.

ג. ספקי תוכן: בלי לנקוב בשמות כדאי לעשות סקר בין החברות ולקבל את העיסקה הזולה והטובה ביותר. מהירות של K750 תספק וכל שמעבר לכך הוא רק מותרות אלא אם כן הצרכים דורשים תקשורת מהירה מאד. גם כך מדובר בתקשורת א-סימטרית. הורדה בקצב אחד ושליחה בקצב נמוך יותר, בדרך כלל 128K. כיום ניתן לקבל קו תקשורת אינטרנט בקצבים של עד 100 מגה ביט.

ד. תקשורת וירטואלית. ניתן להקים מערך תקשורתי ברמת האינטרנט שבה כל העובדים, כל אחד ממקום מגוריו יוכל להכנס לרשת והמערכת תהפוך בעצם למשרד וירטואלי.

8. מכשיר טלפון – רצוי מאד לקנות טלפון בעל מערכת ראש – דוגמת כינרת של בזק המאפשר לשוחח בנוחיות ללא הצמדת שפופרת הטלפון לאוזן (האוזן מתחילה לרתוח אחרי שיחה ארוכה) ולעשות באותו זמן גם דברים אחרים.

9. מדפים/ארונית לקלסרים –  במידה ואין מקום בחדר לארונית כדאי להתקין מדפים לאורך הקירות בהתאם לצרכים. ניתן להשיג מדפים בגדלים שונים ולא יקרים בכל רשת "עשה זאת בעצמך".

10. גיבוי לחומר המשרדי – חשוב מאד לגבות את החומר באמצעות דיסקטים, דיסקים, או טייפ גיבוי. יש לבצע גיבוי יומי וכן גיבוי שבועי. כללי הגיבוי הם שאת הגיבוי השבועי יש להניח במקום אחר מחוץ למשרד וזאת מטעמי בטחון (גניבה, שריפה וכו).

11. אתר אינטרנט – כרטיס הביקור (מעבר לכרטיס הביקור שבארנק) של העסק. "מי שלא שם לא קיים". ניתן היום להקים בעלויות נמוכות אתר תדמיתי לעסק כולל כתובת דוא"ל על שם העסק. במקום להכנס כל פעם מחדש להסברים על מהות העסק ניתן לשלוח את הלקוח לאתר. זה רציני ומראה על רצינות ויכולות. דוגמא לאתרים עיסקיים ניתן למצוא בהקמת אתרים

12. יתרונות העבודה מהבית:

א. חסכון בשכירת משרד.

ב. נוחיות העבודה מהבית.

ג. חסכון בזמן נסיעה אל ומאת המשרד וחניות העולות כסף ודלק.

ד. חלק מהוצאות הבית כגון חשמל, מים, ארנונה, גז, טלויזיה ועוד (נא להתייעץ עם רו"ח) נכללות כהוצאות העסק וניתן לקבל עליהן זיכוי ממס. דובר לפני כשנה, עקב מעבר הרבה עסקים לעבודה מהבית על כך שכל עסק העובד מביתו ישלם ארנונה עיסקית ולא ביתית. בינתיים שקט בנושא.

ה. במקצועות מסויימים שאינם דורשים מגע רב עם קהל כל אחד יכול לעבוד בהתאם לנוחיותו. תכנתים, בוני אתרים, גרפיקאים אדריכלים, רו"ח, עו"ד ועוד ועוד.

ו. במידה ומדובר בהורה המטופל בתינוק השלוב יכול להיות מצויין בתנאי שהאחד לא יפריע לשני.

ז. חסכון כספי של מאות אלפי שקלים בשנה. ח. גם כך הרבה בעלי מקצוע בונים כיום את עיסקיהם על "המשרד" שהוא בעצם הטלפון הנייד.

13. חסרונות העבודה מהבית:

 א. מעבר לשיחות טלפון אין כל מגע עם העולם שבחוץ. הבית הופך לאט לאט למקום מבודד מהקהל וכל יציאה מהבית נחשבת לבילוי.

ב. חסרה מסגרת קבועה. ללא כח רצון והתמדה מקום העבודה עלול להפוך למשהו מישני. תמיד הרי יש משהו לעשות בבית, גם לצאת לקניות זה חלק מניהול הבית. לא לכל אחד מתאימה העבודה מהבית. ישנם כאלו שללא מסגרת קבועה הולכים לאיבוד.

ג. במידה וישנם גורמים בבית המפריעים לעבודה השוטפת הדבר מהווה בעייה די רצינית. כשמתמקדים בעבודה כל גורם אחר שאינו שייך רק מפריע.

ד. בתנאי בית ההשכמה לעבודה נעשית בעצלתיים. חשוב לקבוע שעת עבודה, לקום בזמן, ולהתלבש בהתאם. חייבים להגיע לתחושה שהמשרד הוא מקום העבודה החיצוני. משמעת עצמית היא הגורם החשוב ביותר בעבודה מהבית. מי שאין לו את זה כדאי שימשיך לעבוד מחוץ לבית.

ה. פגישות עבודה- כדאי לעשות מחוץ לבית. לא תמיד הלקוחות רואים בעין יפה משרד הממוקם בבית. לעיתים הרושם שעלול להיווצר הוא על חוסר יכולת כספית של בעל העסק ועל כדאיות העסקים איתו.

14. לסיכום: לעבודה מהבית דרוש אופי מסויים. מאידך, החסכון הכספי הוא עצום והאפשרויות הגלומות במערכות המיחשוב הביתי/משרדי הן כמעט ללא גבולות. לעסקים המתאימים לסוג זה של עבודה כדאי לחשוב על מעבר לעבודה מסוג זה. עוד בנושא:פתיחת עסק זעיר בבית

שירות אישי לוועדי בתים - איתור בעלי מקצוע

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות.
מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון: 072-2222150

  כתבות נוספות:

  wlv5jszgrqbu0jjnrmmv
  למה עדיף לי לבחור בסוויטה עם בריכה פרטית
  מה זו סוויטה בכלל? ומה ההבדל בין סוויטה לצימר? ולמה כותבים לי סוויטה בפרסומת, וכשאני
  in
  מה כולל בכלל ביטוח צד ג' ולמה הוא לא פחות חשוב מביטוח חובה?
  הרבה פעמים שמתייחסים לביטוח רכב, מסתכלים בעיקר על ביטוח חובה שבעל הרכב חייב לרכוש ועל
  חנות מותגים (1)
  חנות מותגים אונליין
  המציאות הדיגיטלית המתקדמת שאנו חיים בה כיום, חוללה מהפכה של ממש בתחום הקניות. בעוד שעבר
  תמונה 2
  הסרת שיער בלייזר במרכז הטיפולים מור בראל
  לא משנה אם אתם גבר או אישה, כיום טיפולי הסרת שיער בלייזר הוא תחום שגם
  line
  את השופינג הזה לא תרצו לפספס!
  מרגישים את החג באוויר? פסח מתקרב ואתם בטח כבר בשיא התכנונים על כל מה שקשור
  שכנות טובה בבית המשותף
  גרים בבית משותף? 7 כללי הזהב שישמרו על שכנות טובה בבית המשותף שלכם
  מחקרים בתחום איכות החיים מראים כי מה שקובע את איכות החיים שלנו, בסופו של דבר,
  home
  איך אפשר לעבוד בבית ולא מהבית
  עובדים מהבית? אתם בטח מכירים מקרוב את הבעייתיות של עבודה מהבית. לצד הנוחות הרבה, אתם
  storage
  10 טיפים לשירותי אחסון חפצים
  עוברים למגורים זמניים במקום קטן יותר? יש לכם חפצים או רהיטים שאין לכם כרגע מקום

  שירות אישי לוועדי בתים!
  איתור בעלי מקצוע

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון:

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לניהול ועד בית אשר יהפוך את ניהול הבית המשותף לחוויה מהנה ופשוטה ויחסוך לך זמן רב ועלויות בתחזוקת הבניין!

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לשיפוץ בניינים אשר יחסוך לך אלפי שקלים בשיפוץ בניין המגורים!

   קטגוריות עסקים

   אדריכלות
   איטום גגות
   אינטרקום
   אינסטלציה
   ארונות מתכת
   בדק בית
   ביטוח ועד בית
   בישום בניין
   גביית ועד בית
   גגות סולאריים לייצור חשמל
   גז
   גינון ועיצוב גינות
   גנרטורים
   דלתות כניסה לבניין
   דפיברילטור
   הדברה
   הנדימן
   הרחקת יונים
   התחדשות עירונית
   חברות ניהול בתים משותפים
   חברות ניקיון בתים משותפים
   חיטוי מאגרי מים
   חשמל
   כיבוי אש
   מיגון תא מעלית
   מימון תביעות משפטיות
   מכולות אוטומטיות
   מנעולן
   מעליות
   מערכות אזעקה / מצלמות
   מערכות סולאריות
   משאבות מים
   סימוני חניות
   עורכי דין / נוטוריונים
   עיצוב לובי וחדר מדרגות
   עמדות טעינה חשמליות
   פוליש
   פיקוח ובניה
   צביעת חדרי מדרגות
   קבלני שיפוצים לבתים משותפים
   קונסטרוקטור
   שיפוץ מבנים
   שיפוצים בסנפלינג
   שערים ומחסומים
   תיבות דואר

   וועדי בתים ודיירים

   הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל הנותנת מענה לבעיות הדיור בבית המשותף!!!

   להצטרפות לחצו על התמונה או על הכפתור ושלחו בקשת הצטרפות בדף הקבוצה

   דילוג לתוכן