הלוח הסיני – תחזית 2008

תחזית שנתית 2008 / רימונד לו
תחזית זו הינה תרגום שערכתי לכתביו של רימונד לו. לקריאת המקור ניתן לפנות לאתר: www.raymond-lo.com.

לוח השנה הסיני, הידוע בכינויו כ- "לוח האיכרים" או Hsia Calendar, הוא שיטה מדויקת לתיעוד מעברי הזמן וחיזוי עתידות. השיטה המסורתית המפורסמת של חיזוי העתידות – 4 עמודי הגורל – מתייחסת לקריאת עתידו וגורלו של אדם מתוך תאריך הלידה שלו, כפי שמוצג בנוסח של לוח השנה הסיני. ייחודו של לוח זה הוא שכל המידע שבו אודות הזמן (שנה, חודש יום ושעה) מיוצג במונחים של 5 האלמנטים (מים, עץ, אש, אדמה ומתכת), המהווים את מרכיבי היסוד של כל אלמנט ביקום. היחסים בין 5 האלמנטים עוזרים לחזות במדויק עתידו של אדם וניתן להשתמש בידע זה, כדי להכפיל את המזל טוב ולמזער את המזל הרע.

2008 היא שנת החולדה בלוח השנה הסיני והיא מסומלת על ידי שני אלמנטים: אדמה יושבת על מים. לפי מחזור היצירה וההרס, האדמה שולטת במים. מסיבה זאת, אדמה היושבת על מים היא סמל לשליטה. אולם, המים בשנת החולדה הם חזקים מאוד ולאדמה הצפה עליהם אין יסוד ובסיס והיא לא יכולה לשלוט באוקיינוס המים. במקום לשלוט ולכבוש את המים, אנו מקבלים מעין עימות בין מים לאדמה. האדמה מעלה היא אדמה יאנג, המסמלת הר, הנותן תחושה של בסיס יציב ומוצק. אך אדמה כזאת הצפה על פני האוקיינוס חלשה בבסיסה, שבירה וניתנת לערעור. יחסים אלה בין האלמנטים יביאו שנה הנראית כלפי חוץ כיציבה ביותר, אך יהיו בה מתחים ועימותים פנימיים.

לוח השנה הסיני בנוי ממחזורים בני 60 שנה, כלומר שנה מסוג זאת חווינו פעם אחרונה ב- 1948 בה גם הייתה אדמה יאנג על חולדה. בשנה זאת, העימות בין המערב לאיחוד הסובייטי קיבל תאוצה עם תחילת הקמתה של חומת ברלין והקמתו של האיחוד המערבי לנוכח האיום הסובייטי (האיחוד שקדם לנאט"ו). במאי 1948 הוקמה מדינת ישראל והסכסוך הערבי ישראלי הוביל למלחמה.
אדמה יאנג מיוצגת על ידי הר גדול ומקושרת לאדם יציב וחזק. אנשים שנולדו ביום אדמה יאנג לרוב רגועים, יציבים, נאמנים, פרקטיים ועם "שתי רגליים על הקרקע". דוגמאות לכך הם: הילארי קלינטון, דנזל וושינגטון, דיוויד בקהאם, מחמוד אחמדיניג'ד, מייקל ג'קסון, דיק צ'ייני, אריק קלפטון ובן אפלק.

החולדה שייכת לאלמנט המים החזק והיא הראשונה מתוך 12 החיות בזודיאק הסיני, כך שהיא מסמלת תחילתו של מחזור בן 12 שנים. היות שכך, שנת החולדה עשויה להביא התחלות חדשות ביחסים בין לאומיים וסדר חברתי, הווה אומר משטרים וממשלות חדשים במדינות שונות. אמנם כך, אמורות להתקיים בחירות במדינות רבות, כולל ארה"ב, אנגליה, רוסיה, צרפת טייוואן, עם כניסת 2008.
החולדה יוצרת מולות (clash) עם הסוס, מולות בין יסודות המים והאש, שעשויה לגרום לתאונות הקשורות הן למים והן לאש: אויר וים. החולדה מייצגת את מי האוקיינוס רבי העוצמה והיא תגרום לשיטפונות ואף אסונות צונאמי. אסונות המים הגדולים והמפורסמים ביותר בהיסטוריה, כגון הצונאמי בדרום אסיה (16.12.04) וטביעת הטיטאניק (14.4.1912), התרחשו תחת השפעתה של החולדה ביום או בחודש. ב- 1228 שנת חולדה אדמה, נהרגו בהולנד 100,000 איש בשיטפון. ב- 1588 שנה נוספת של חולדה אדמה 5,000 איש מהצי הספרדי מת בסופה עזה בים. ב- 1888 שנת חולדה אדמה, סופה עזה בחופה המזרחי של ארה"ב קטלה את חייהם של 400 איש.
המולות בין המים לאש תביא גם תאונות הקשורות לאש ותעופה. אסונות תעופה מתרחשים יותר בשנת החולדה. בשנת 1996 התרחשו אסונות תעופה רבים, עם יותר מ- 20 תאונות אוויריות קטלניות, כולל מטוס בואינג 747 של חברת TWA האמריקאית שהתרסק ביולי אותה שנה.

אדמה יאנג על חולדה מסמלת אדמה לא יציבה, המעידה על אפשרות של רעידות אדמה, מפולות חול והתמוטטות בניינים. היות שהמים מתנגשים עם האש, הסכנה יכולה להיות אסונות הקשורים במים ואש, כגון תאונות בדרכי אויר ומים.

אלמנט האדמה מקושר גם עם הומוסקסואליות ובשנת 2008 הנושא יעלה על סדר היום באופן מסוים. לא ברור כיצד קשור אלמנט האדמה להומוסקסואליות, אולי זה משום שאלמנט האדמה הוא ניטרלי ביחס לארבעת האלמנטים האחרים. הומוסקסואלים מפורסמים שנולדו ביום אדמה: לאונרדו דה וינצ'י, מיכאלאנג'לו, צ'ייקובסקי, בוי ג'ורג', אנדי וורהול, טרייסי צ'פמן, ק.ד. לנג, רוזי אודונל ועוד.

חמשת האלמנטים מייצגים גם חלקים מגופינו. האדמה מקושרת באופן כללי לקיבה, לבלב, שרירים ותאים. מסיבה זאת הבעיות הרפואיות הצפויות הן בעיות בקיבה, הרעלת מזון ושלשול. הפרת האיזון באלמנט האדמה עשוי לגרום להשמנה, סוכרת וסרטן. סוכרת היא מחלה הנגרמת כתוצאה מחוסר תפקוד של הלבלב, המיוצג אף הוא על ידי אלמנט האדמה ברפואה הסינית ולכן עשויה להיגרם מחוסר איזון של אלמנט האדמה. מחלות ובעיות אלה יהיו במוקד שנת 2008. חוסר האיזון בין אלמנטים של מים ואש, כתוצאה מהמולות בין הסוס והחולדה, עשוי להביא למחלות של מים ואש, כגון לחץ דם גבוה, צרבות, דופק לא סדיר, דלקות, סוכרת ובעיות כליה. מומלץ לקחת מנות של אנטי-אוקסידנטים (נוגדי חמצון), אומגה 3 ודומיהם, המשמשים כהגנה טובה נגד מחלות לב וכלי דם, לחץ דם גבוה ודלקות שונות.
האיום המרכזי על האנושות בשנים האחרונות הוא אפקט החממה וההתחממות הגלובלית. כיפות הקרח הצפוניות נמסות בקצב מסחרר ויש תחזיות המורות על כך שערים שלמות ישקעו תחת המים עד שנת 2050. בשנת 2007 היינו עדים לשינוי אקלים קיצוני ואסונות טבע כתוצאה משינויי אקלים אלה. הצפי הוא שהשפעות אלה של אפקט החממה יקבלו תאוצה בשנת 2008. צמד האלמנטים – אדמה יאנג היושבת על חולדה – ניתנים לפרשנות כמאסה עצומה של קרח הצף על האוקיינוס. תופעת גושי הקרח העצומים הנמסים אט אט תגבר בשנת 2008. הטיטאניק התנגשה בגוש קרח עצום בחצות יום ה- 14 באפריל 1912. לפי לוח השנה הסיני, שעת החצות באותו היום היא אדמה יאנג יושבת על חולדה, כאשר אדמה יאנג מייצגת את גוש הקרח הצף. בשנת 2008 אנו מצפים להגברת אסונות המים, הקשורים לשינויים אקלימיים. סימני אזהרה מדאיגים אלה לא מופיעים רק בלוח השנה הסיני, אלא גם בפנג שואי. בשנת 2008, כוכב 1 המסמל את אלמנט המים, נמצא במרכז. הכוכב במרכז מייצג את רוח וטיב האירועים המרכזיים באותה השנה. בשנת 2005 כוכב 4 המסמל את התרנגול/העוף היה במרכז ובאותה שנה התעורר האיום של שפעת העופות. בשנת 2006 כוכב 3 היה במרכז וסימל קונפליקט ורעידות אדמה. בשנת 2007 כוכב 2 במרכז המסמל מחלה והוא אשר הביא שנית למוקד העניין את קדחת העופות.

ניתן לשער כי כוכב 1 במרכז בשנת 2008 יגביר שיטפונות ואסונות הקשורים במים. אפקט החממה הוא סוגיה הנוגעת לכלל האנושות ועל כל אחד מאיתנו לקחת חלק פעיל במניעת התפשטותו.

באשר לכלכלה, אלמנט האש הוא לרוב הכוח הדוחף מאחורי שוק המניות. בשנת 2008 הגזע השמימי הוא אדמה יאנג על ענף מים. האלמנט הדומיננטי הוא מים. לפיכך, זוהי שנה של צינון ורגיעה לאחר האווירה החמה של שנות 2006-7. אש היא הסמל של שוק הכספים ואש חזקה מעוררת אופטימיות והימורים. ללא האש, המשקיעים יפעלו בצורה שמרנית ושקולה. אולם, אלמנט המים החזק מסמל כסף לתעשיית האדמה (קרקעות). היות שהמים חזקים, שוק נכסי דלא ניידי עדיין פעיל ורווחי. למרות היעדרותו של אלמנט האש בשנת 2008, חודשי האביב והקיץ יביאו את השפעתם של האש והעץ ויקפיצו את שוק המניות והנכסים. יחד עם זאת, המשקיעים יהיו יותר זהירים ומעשיים, כך שלא יהיו תנודות קיצוניות, כפי שראינו בשנת אש יין (2007). באופן כללי, שנת 2008 היא שנה של רגיעה ויציבות
בשוק המניות.

המים החזקים בשנת 2008 מועילים לתעשיות המתכת והאדמה, היות שאדמה שולטת על מים. לפיכך המים הם סמל של כסף עבור תעשיות האדמה כגון: נכסים, מכרות, מלונות, כימיקלים, ביטוח. באשר לתעשיות המתכת, המתכת מולידה את המים, כך שהמים החזקים בשנה מעידים על פריון ופעילות מרובה בתעשיות המתכת- מיכון, מחשבים, תעשיות היי טק, עסקי בריאות ויופי. תעשיות העץ הכוללות: טקסטיל, אופנה, ספרים, הוצאה לאור, ניר, יערנות, רהיטים ועוד, צפויות לשנה רווחית גם כן. הסיבה לכך היא שעץ שולט באדמה והאדמה בשנת 2008 מסמלת את הכסף של תעשיית העץ. אולם, הרווחים יהיו שטחיים, היות שאלמנט האדמה חלש.
התעשיות שפחות ישגשגו בשנת 2008 הן תעשיות האש והמים. תעשיות מים כוללות ספנות, תקשורת, משקאות ועוד. המים החזקים שבחולדה יביאו לתחרות קשה בענפי המים, אשר תחליש את הרווחים. תעשיות אש כוללות כספים, בורסה, אנרגיה, אלקטרוניקה, בידור ותעופה. אש שולטת במתכת ויוצרת אדמה. עבור תעשיות האש מסמלת המתכת כסף והאדמה מסמלת יצרנות. בשנת 2008 אלמנט המתכת אינו נוכח ואלמנט האדמה חלש. לכן זוהי שנה חלשה יחסית לתעשיות הקשורות באש.

אלמנט האדמה מייצג את שוק הנכסים, אשר ידע פעילות חזקה בשנים 2004 (קוף) ו- 2005 (תרנגול), כשאלמנט המתכת מייצג פרודוקטיביות של תעשיות האדמה. בשנת 2006 חלה האטה היות שהאש הוסיפה אדמה וגרמה לתחרות חזקה בענף, ששחקה רווחים. בשנת 2008 אלמנט המים שבחולדה יביא כסף לתעשיות האדמה, למרות שאין פעילות חזקה בשוק הנכסים, בשל היעדר המתכת.
באשר לתעשיות ההיי-טק, הן מיוצגות על ידי אלמנט המתכת ולכן שגשוגן דורש את אלמנט המים והעץ, המסמלים פריון וכסף בתעשיות המתכת. בשנת 2008 אלמנט המים המסמל פעילות בתעשיות ההיי-טק חזק מאוד ולכן השנה טובה לעסקים אלה. אולם, היעדר אלמנט העץ עשוי להעיד על הוספת פעילויות בתחום ללא רווח כלכלי ממשי.

לסיכום, התעשיות שישגשגו בשנת החולדה קשורות לאלמנטים האדמה והמתכת – נכסים, מלונאות, מכרות, ביטוח, מיכון, הנדסה, בריאות, מחשבים והיי-טק. העסקים הקשורים לאש ומים לא ישגשגו. תעשיות מים כוללות ספנות, תקשורת, משקאות ותעשיות האש כוללות שוק מניות, כספים, אנרגיה, אלקטרוניקה ובידור. תעשיות העץ כגון טקסטיל, פרסום, אופנה, רהיטים וכדומה יחוו שנה של שגשוג מאוד שטחי ולא עמוק ויסודי.

המולות בין הסוס לחולדה היא מולות רצינית בין מים לאש, שתביא לפציעות ושפיכת דמים. מסיבה זאת, אנשים שנולדו בשנות סוס צריכים להיזהר יתר על המידה בשנת 2008.

ילידי שנת הסוס יחוו מהמורות בשנה זאת, כולל תזוזות, מעברים ושינויים. שנה מתאימה למעבר דירה או משרד. גם נסיעות מתאימות, אך תוך הימנעות מנסיעה לכיוון הצפון הישיר, מקום מושבו של ה"דוכס הגדול" בשנת 2008 (Grand Duke).

החולדה יוצרת גם עונש עם הארנבת, אשר יכול לגרום לדיסהרמוניה, דאגות, עצבנות או מחלות סמויות. מומלץ לילידי שנת הארנבת לענוד תליון של שור, כדי למזער את הנזק.

המולות עם החולדה תגרום מהמורות, שינויים, תאונות, כך שילידי שנת הסוס יחוו יותר שינויים ותזוזות כגון שינוי מקום העבודה או המגורים. כדי להדוף את השפעת החולדה, עליהם לענוד תליון של שור כהגנה. לילידי שנת הסוס המולות עם החולדה עשויה לגרום לתאונות הקשורות באלמנט המים והאש, כגון פיצוצים, שרפות, תאונות בים ובאוויר. לאנשים הנמצאים במולות עם השנה רצוי לנסוע יותר, לערוך שינויים, כגון מעבר דירה או שינוי עבודה, אך עליהם להיזהר לא לנסוע בקו ישר אל עבר ה- Grand Duke, שהוא כיוון צפון וגם לא בדרך ימית.

חיות אחרות שנפגעות השנה הן ארנבת וחולדה. כשהארנבת פוגשת בשנת החולדה היא יוצרת עמה יחסים של "עונש כפול", שיגרום דיסהרמוניה, עצבנות, דאגות ותסכולים. ילידי שנת החולדה יעליבו את ה- Grand Duke וגם עליהם לענוד תליון שור. על פי האמונה, ילידי שנת החולדה מעליבים את ה-"דוכס הגדול" וגם עליהם לענוד תליון של שור. עבור ילידי שנת החזיר, ארנבת וכבשה תביא שנת החולדה את "פרח הרומנטיקה" (Flower of Romance), כך שהם יכולים לצפות לשנה מלאה באירועים חברתיים ואפשרויות רבות לפתח קשרים עם בני המין השני. החולדה נחשבת גם "פרח הרומנטיקה", כך ששנות חולדה מעוררות יותר רומנטיקה וסקנדלים על רקע מיני.
החיות אשר יוצרות קומבינציה עם החולדה הן שור, קוף ודרקון, להן צפויות שנה של הרמוניה. היות שהחיות יכולות להופיע בכל אחת מארבעת העמודות, המולות והעונש עשויים להיגרם מחיות בעמודות החודש, היום והשעה. גם הם יחוו שנה מאתגרת. יש לזכור שתחזית זאת המתבססת על חיות בלבד אינה מעמיקה ויש לבדוק כל מפת ארבעת עמודי הגורל לגופה.

מפורסמים שנולדו בשנת הסוס ונמצאים במולות עם החולדה ב- 2008: פול מקרתני, קונדוליסה רייס, ג'ון טרבולטה, ויקטור יושצ'נקו ועוד.

שנת אדמה יאנג על חולדה מים מעידה על כך שהאדמה אינה יכולה לשלוט על המים החזקים. זהו סמל של שקט לכאורה וכלפי חוץ, אך ללא בסיס מוצק. ההר יכול לקרוס ולהתפורר ממימי האוקיינוס החזקים. סדר עולמי חדש יחל לעלות, אך ייקח זמן עד שיקבל יציבות. אמנם יעלו קונפליקטים וסכסוכים בין- לאומיים, אך פחות מאשר בשנת 2007. תחילתו המחודשת של מחזור 12 החיות בראשותה של החולדה יהיה הצעד הראשון להאט ולצנן את הבעיות הנובעות מאפקט החממה העולמי.

גם אנרגיות פנג שואי משתנות משנה לשנה ולכן יש לעקוב אחר השתנות האנרגיה הטובה והרעה בתחילת כל שנה, כדי לתכנון תיקונים וחיזוקים. בשנת החולדה, אנרגיה קשה המכונה "Five Yellow", המסמלת מכשולים וחוסר מזל, מגיעה לדרום. אם דרום ביתך הוא מקום חשוב כגון חדר שינה או כניסה, מומלץ לתלות בו פעמוני רוח מתכתיים, כדי לנטרל אנרגיה זאת. החודשים הקשים ביותר יהיו פברואר, אוגוסט ונובמבר. כוכב קשה אחר הוא כוכב 2, המסמל מחלות ויגיע לצפון מערב. לשם תיקון יש לתלות שישה מטבעות מתכת באזור זה. ה-"דוכס הגדול" בשנה זאת נמצא בצפון ולכן לא רצוי לערוך שינויים בכיוון זה. לא מומלץ גם לשבת עם הגב ישירות לדרום, היות שאז תשבו אל מול האנרגיה הלא רצויה המכונה "שלושת הקוטלים" (Three Shars or Three Killings). כמו כן, יש להימנע מישיבה אל מול הדוכס הגדול (ישיבה המכונה Crash Position). כוכב 3 המסמל קונפליקטים ושוד נמצא במערב המבנה ויש לשים פיסת בד אדום במערב, כדי למזער את הנזק. כוכב 7 המסמל שערוריות נמצא בדרום מערב. יש לשים 3 או 4 במבוקים בכלי זכוכית באזור זה.

שירות אישי לוועדי בתים - איתור בעלי מקצוע

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות.
מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ 

  כתבות נוספות:

  wlv5jszgrqbu0jjnrmmv
  למה עדיף לי לבחור בסוויטה עם בריכה פרטית
  מה זו סוויטה בכלל? ומה ההבדל בין סוויטה לצימר? ולמה כותבים לי סוויטה בפרסומת, וכשאני
  in
  מה כולל בכלל ביטוח צד ג' ולמה הוא לא פחות חשוב מביטוח חובה?
  הרבה פעמים שמתייחסים לביטוח רכב, מסתכלים בעיקר על ביטוח חובה שבעל הרכב חייב לרכוש ועל
  חנות מותגים (1)
  חנות מותגים אונליין
  המציאות הדיגיטלית המתקדמת שאנו חיים בה כיום, חוללה מהפכה של ממש בתחום הקניות. בעוד שעבר
  תמונה 2
  הסרת שיער בלייזר במרכז הטיפולים מור בראל
  לא משנה אם אתם גבר או אישה, כיום טיפולי הסרת שיער בלייזר הוא תחום שגם
  line
  את השופינג הזה לא תרצו לפספס!
  מרגישים את החג באוויר? פסח מתקרב ואתם בטח כבר בשיא התכנונים על כל מה שקשור
  שכנות טובה בבית המשותף
  גרים בבית משותף? 7 כללי הזהב שישמרו על שכנות טובה בבית המשותף שלכם
  מחקרים בתחום איכות החיים מראים כי מה שקובע את איכות החיים שלנו, בסופו של דבר,
  home
  איך אפשר לעבוד בבית ולא מהבית
  עובדים מהבית? אתם בטח מכירים מקרוב את הבעייתיות של עבודה מהבית. לצד הנוחות הרבה, אתם
  storage
  10 טיפים לשירותי אחסון חפצים
  עוברים למגורים זמניים במקום קטן יותר? יש לכם חפצים או רהיטים שאין לכם כרגע מקום

  שירות אישי לוועדי בתים!
  איתור בעלי מקצוע

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או לחץ לשליחת הודעת ווצאפ:

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לניהול ועד בית אשר יהפוך את ניהול הבית המשותף לחוויה מהנה ופשוטה ויחסוך לך זמן רב ועלויות בתחזוקת הבניין!

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לשיפוץ בניינים אשר יחסוך לך אלפי שקלים בשיפוץ בניין המגורים!

   קטגוריות עסקים

   אדריכלות
   איטום גגות
   אינטרקום
   אינסטלציה
   ארונות מתכת
   בדק בית
   ביטוח ועד בית
   בישום בניין
   גביית ועד בית
   גגות סולאריים לייצור חשמל
   גז
   גינון ועיצוב גינות
   גנרטורים
   דלתות כניסה לבניין
   דפיברילטור
   הדברה
   הנדימן
   הרחקת יונים
   התחדשות עירונית
   חברות ניהול בתים משותפים
   חברות ניקיון בתים משותפים
   חיטוי מאגרי מים
   חשמל
   כיבוי אש
   מיגון תא מעלית
   מימון תביעות משפטיות
   מכולות אוטומטיות
   מנעולן
   מעליות
   מערכות אזעקה / מצלמות
   מערכות סולאריות
   משאבות מים
   סימוני חניות
   עורכי דין / נוטוריונים
   עיצוב לובי וחדר מדרגות
   עמדות טעינה חשמליות
   פוליש
   פיקוח ובניה
   צביעת חדרי מדרגות
   קבלני שיפוצים לבתים משותפים
   קונסטרוקטור
   שיפוץ מבנים
   שיפוצים בסנפלינג
   שערים ומחסומים
   תיבות דואר

   וועדי בתים ודיירים

   הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל הנותנת מענה לבעיות הדיור בבית המשותף!!!

   להצטרפות לחצו על התמונה או על הכפתור ושלחו בקשת הצטרפות בדף הקבוצה

   דילוג לתוכן