איטום ובידוד דירת המגורים

איטום ובידוד דירת המגורים

ליקויים במבנים, דירות מגורים כתוצאה מכשל במערכות איטום ייעודיות מהווים את אחת הבעיות החמורות והשכיחות ביותר. מעבר לפגיעה במבנה מגורים, קיימת ירידה באיכות החיים ולעיתים אף פגיעה בבריאותם של הדיירים. ביצוע מערכות איטום ובידוד דירת המגורים הינו חלק בלתי נפרד מהתכנון הראשוני של המתכנן/אדריכל ו/או מהנדס הבניין.

מערכות האיטום נועדו ליצור שכבת מגן/מעטפת לדירת המגורים, משלב היסודות ועד לגמר. קיימים שיטות רבות ומגוונות של מערכות איטום בדירות מגורים, השיטות הנפוצות, ביצוע מערכות איטום חיוביות על גבי שלד/מעטפת המבנה. במקרים חריגים של כשלים, ניתן לבצע מערכות איטום נגטיביות מחלקם הפנימי של דירות המגורים, תוצר זה של איטום שלילי מחפה למעשה על אי ביצוע ו/או כשלים במערכות האיטום השונות שנועדו להגן על דירת המגורים מפני חדירת רטיבות ומים. חדירת מים ורטיבות לדירת המגורים גורמות לנזקים מתמשכים של מערכות שונות/תשתיות, כגון: הופעת כתמי עובש ופטריות על גבי תקרות/קירות, התפוררות שכבות טיח, התקלפויות שכבות צבע, במקרים חריגים קיימת אף פגיעה בחוזקו של המבנה, כתוצאה מהחלדה של הזיון הקיים עקב חשיפה לפגעי מזג האוויר, ללא מערכות איטום וציפוי ייעודיות. חדירת מים ורטיבות פוגמת בנוסף לפגיעה במערכות הבידוד התרמי של דירת המגורים, כגון: בט-קל, טיח תרמי. ספיגת מים במערכות בידוד תרמי מבטלת למעשה את האפקטיביות של מערכות הבידוד ואלו מפסיקים למעשה למלא את ייעודם בשמירה על המעטפת של דירת המגורים מפני הפרשי טמפרטורה.

המקורות של חדירת רטיבות ומים לדירת המגורים נובעת ממשקעים בעונת החורף, שימוש במערכות איטום לא ייעודיות ולא תקניות, שימוש בחומרי בנייה, מצעים רטובים, קפילאריות כתוצאה מנגישות של דירת המגורים עם מוקדי רטיבות, כגון: דירת מגורים הנושקת לגינת המבנה ללא ביצוע הפרדה עם מערכות איטום בין גינת המבנה לבין דירת המגורים, חדירת רטיבות לקומת מסד, מרתפים ומקלטים עקב אי ביצוע ו/או ביצוע לקוי של מערכות איטום לפני כיסוי באדמת מילוי, אי ביצוע מערכות ניקוז להולכת עודפי מים, הגורמים ללחץ הידרוסטאטי קבוע על קירות המבנה. מערכות איטום של חדרים רטובים, [מקלחות וחדרי שירות], אינם נופלות בחשיבותן ממערכות איטום חיצוניות, קיימת חשיבות מיוחדת בביצוע מערכות איטום במקלחות למניעת זחילת מים ורטיבות לקומות מגורים תחתונות, למניעת קפילאריות כתוצאה ממצע חול רווי, עקב חדירת מים מתחת לפני החיפוי במקלחות, מומלץ אף לבצע הרבצה של טיח בטון על הקירות לפני ביצוע חיפוי באריחי קרמיקה.

מערכות גמר למעטפת של המבנה, טיח וציפויים שונים נועדו למנוע מעבר רטיבות/מים, הטיח והציפויים השונים מהווים למעשה שכמייה של דירת המגורים מפני פגעי מזג האוויר, קיימים מערכות טיח מתועש המיועדות לביצוע שכבות גמר לאחר בניית השלד ו/או לחילופין מערכות טיח המוכנות באתר הבנייה. הציפויים השונים מתחלקים למערכות צביעה ו/או שליכט/טיח צבעוני. בכל מקרה מומלץ לבצע את הצפויים השונים עם מערכות ייעודיות ואפקטיביות. מערכות איטום תת-קרקעיות מחייבות תכנון מוקדם של המתכנן/מהנדס הבניין על מנת למנוע בעתיד מעבר רטיבות ומים, ראוי לציין כי אי ביצוע ו/או ביצוע לקוי יחייב בעתיד ביצוע חפירה מסביב למבנה, היבט בעל משמעות הן מבחינה כספית והן כתוצאה מפגיעה בפיתוח שבוצע מסביב לדירת המגורים, קיימים אמצעים שונים לביצוע מערכות איטום נגטיביות, [שליליות], מחלקו הפנימי של המרתף, ממ"ד, מערכות איטום אלו יקרות יותר.

אחת התופעות הנפוצות בדירות מגורים הינה, היקוות מים מסביב לדירת המגורים עקב אי ביצוע מערכות ניקוז להולכת עודפי מים בעונת הגשמים, מהשקיה וכד'. מומלץ בנושא זה להקפיד באופן מיוחד, לחצים מתמשכים של מים על קירות המבנה, בעיקר מרתפים, ממ"דים תת-קרקעיים, עלולים במשך הזמן למצוא דרך ולחדור לפנים דירת המגורים. ככל שמערכות האיטום יהיו אמינות יותר ויבוצע באמצעות בעלי מקצוע מנוסים, קיים תמיד סיכוי של חדירת מים כתוצאה מלחצים אלו, הרחקתם באופן מבוקר חשובה לשמירה הן על מבנה על המגורים והן על מערכות האיטום השונות.

קיימים בתחום מערכות האיטום מספר מערכות לשימושים ייעודים:

1.חומרי אטימה ביטומנים.

2.חומרי אטימה על בסיס פוליארטני.

3.חומרי אטימה על בסיס צמנטי, [מיועדים גם לאיטום נגטיבי].

4.חומרים על בסיס סילקוני.

5.חומרי אטימה על בסיס אקרילי. מערכות בידוד תרמי נועדו לחסימת מעבר אנרגית חום דרך חומר, ככל שרמת הבידוד התרמי של החומר אפקטיבית יותר, לא תהיה השפעה של תנאי מזג אוויר קיצוניים בדירת המגורים, בתכנון נכון וביצוע מערכות בידוד בדירת המגורים, מעטפת המבנה, גשרי קור, גג המבנה, מפתחים, הצללה של חלונות וכד' ניתן לחסוך כ 70% מההוצאות על מערכות מיזוג והסקה בדירות המגורים, לשפר את איכות החיים, יהי נעים ונוח יותר לדיירי הבית. בידוד אקוסטי נועד לבודד את דירת המגורים ממעברי רעש/קול, הן מסביבת המגורים והן במבנים משותפים ממעברי רעש בין קירות/קומות, קיימים בארץ תקנים בנושא בידוד תרמי ואקוסטי, בעיקר בבנייה חדשה. מומלץ לבצע התקשרות חוזית עם קבלני ביצוע מורשים בעלי ניסיון בתחום ולא להתפתות לבצע את עבודות האיטום השונות עם קבלני שאינם בעלי ניסיון וותק בתחום, חלקם הגדול של הכשלים במערכות האיטום השונות נובע בעיקר מביצוע לקוי של קבלנים ללא ידע וניסיון בתחום.

לחצו כאן ל חברות איטום גגות מומלצות לוועדי בתים של הפורטל

שירות אישי לוועדי בתים - איתור בעלי מקצוע

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות.
מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון: 072-2222150

  כתבות נוספות:

  Our mission is to clean!
  כיצד לבחור חברת ניקיון לבניין
  כל אחד ואחת מאיתנו יעדיפו לחיות בסביבה נקייה. בעוד שכל אחד אמון על ניקיון הדירה
  working-construction-tool-builder-s-accessories-house-house-renovation-concept
  שונאים לוגיסטיקה? גם אנחנו, אבל בכל הקשור לבניין שלכם לא כדאי להתעצל.
  תחזוקת מבנים היא פרקטיקה של בדיקה, תיקון ושדרוג של בניין כדי להבטיח שהוא נשאר בטוח
  drops-water-laminate-floor
  רטיבות תת רצפתית - האויב השקט ממש מתחת לרגליכם
  רטיבות תת רצפתית היא בעיה נפוצה מאוד, בעיקר בבניינים ישנים. דליפות מצנרת המים המותקנת מתחת
  שיפוץ
  שיפוץ בית משותף - מה חשוב לדעת לפני שמתחילים
  שיפוץ בית משותף זו משימה לא פשוטה, אשר יכולה להוביל לתוצאה מאוד מתגמלת, כל עוד
  ועדי בתים, הכירו את חברת תשתיות החשמל, אשר מעמידה עבורכם את כל תשתיות החשמל, ועמדות הטעינה החשמליות, בחניון הבית המשותף.
  ועדי בתים, הכירו את חברת תשתיות החשמל, אשר מעמידה עבורכם את כל תשתיות החשמל, ועמדות הטעינה החשמליות, בחניון הבית המשותף.
  נושא עמדות הטעינה החשמליות הופך להיות הנושא החם בהתעסקות של וועדי הבתים והאתגר התשתיתי המורכב
  חברת הדברה
  מדבירים פלוס מסבירים, איך להרחיק יונים מהגג
  אם אתם מעוניינים להרחיק יונים, אנחנו ממליצים לכם לעשות את זה לפני שהן מתחילות כבר
  מדביר (1)
  איך למצוא מדביר קרוב אליכם דרך פורטל פסט קונטרול
  אם אתם זקוקים לשירותי הדברה מכל סיבה באשר היא, חשוב מאוד שתבחרו את המדביר המקצועי
  חברת הדברה
  הזמנת חברת הדברה דרך אתר המדבירים שלי
  חברת הדברה מהווה כיום צורך בסיסי של לא מעט אנשים. חרקים או מזיקים שונים המצויים

  שירות אישי לוועדי בתים!
  איתור בעלי מקצוע

  המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון:

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לניהול ועד בית אשר יהפוך את ניהול הבית המשותף לחוויה מהנה ופשוטה ויחסוך לך זמן רב ועלויות בתחזוקת הבניין!

   ועד בית, קבל במתנה את המדריך המלא לשיפוץ בניינים אשר יחסוך לך אלפי שקלים בשיפוץ בניין המגורים!

   קטגוריות עסקים

   אדריכלות
   איטום גגות
   אינטרקום
   אינסטלציה
   ארונות מתכת
   בדק בית
   ביטוח ועד בית
   בישום בניין
   גביית ועד בית
   גגות סולאריים לייצור חשמל
   גז
   גינון ועיצוב גינות
   גנרטורים
   דלתות כניסה לבניין
   דפיברילטור
   הדברה
   הנדימן
   הרחקת יונים
   התחדשות עירונית
   חברות ניהול בתים משותפים
   חברות ניקיון בתים משותפים
   חיטוי מאגרי מים
   חשמל
   כיבוי אש
   מיגון תא מעלית
   מימון תביעות משפטיות
   מכולות אוטומטיות
   מנעולן
   מעליות
   מערכות אזעקה / מצלמות
   מערכות סולאריות
   משאבות מים
   סימוני חניות
   עורכי דין / נוטוריונים
   עיצוב לובי וחדר מדרגות
   עמדות טעינה חשמליות
   פוליש
   פיקוח ובניה
   צביעת חדרי מדרגות
   קבלני שיפוצים לבתים משותפים
   קונסטרוקטור
   שיפוץ מבנים
   שיפוצים בסנפלינג
   שערים ומחסומים
   תיבות דואר

   וועדי בתים ודיירים

   הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל הנותנת מענה לבעיות הדיור בבית המשותף!!!

   להצטרפות לחצו על התמונה או על הכפתור ושלחו בקשת הצטרפות בדף הקבוצה

   דילוג לתוכן