בית פורומים מקצועיים פורום משפטי לוועדי הבתים ולדיירים עילה לתביעה בגין ביזיון בית המשפט?

הדיון הזה מכיל 8 תגובות, ויש לו 3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Ayala Liderman לפני 8 חודשים.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)

עילה לתביעה בגין ביזיון בית המשפט?


 • Ayala Liderman
  משתתף
  Ayala Liderman

  לפני כמה חודשים קיבלה המפקחת על רישום המקרקעין את עיקר תביעתי מבעל דירה בקומת הקרקע שפרץ שני פתחים בקיר המשותף וקבע בהם דלתות הנפתחות לכיוון החצר המשותפת, הציב באחד הפתחים גרם מדרגות (ליציאה אל החצר), קבע נורות בקיר המשותף (כדי להאיר את החצר בלילה לו ולאורחיו), קבע על הקיר המשותף סל למשחק כדורסל לילדיו וכן דוד מים שאותו הוציא מתוך הדירה (כדי לחסוך מקום בדירה). המפקחת קבעה בהסכם פשרה (שקיבל תוקף של פסק דין) כי בתוך חודשיים ממתן פסק הדין הנתבע יסיר מהקיר את הנורות ואת הסל, יסיר את המדרגות אם לא יקבל הסכמה של 75% מבעלי הדירות להצבתן – ובכל מקרה יסיר את המדרגות אם ימכור או ישכיר את הדירה, וילחים אל הקיר את הדלתות הקבועות בפתחים שנפרצו (כך שלא ניתן יהיה לפתוח אותן לכיוון החצר) אם ימכור או ישכיר את הדירה. כמו כן נקבע בפסק הדין כי הנתבע יתקין גגונית על דוד המים שקבע על הקיר המשותף (כדי שלא לכער את הנוף שרואים השכנים שמעליו), וכן נקבע כי הנתבע מכיר בכך שהחצר היא רכוש משותף. הנתבע באמת הסיר את הנורות מהקיר המשותף וגם את הסל. כיוון שהוא לא קיבל הסכמה של 75% מבעלי הדירות להצבת המדרגות – הוא גם הסיר את גרם המדרגות מהדלת שבה הוא הציב אותן, אבל לעומת זאת הוא "התחכם" והניח מדרגת עץ גבוהה (שאינה מקובעת לאדמה) ליד הדלת השנייה הפונה אל החצר, ועכשיו הוא משתמש בדלת השנייה כדי לצאת עם אורחיו אל החצר. הוא גם התחיל לאחסן בחצר כיסאות מתקפלים עבור האורחים, ובמקום גגונית להסתרת דוד המים – הוא פרש על הדוד יריעת פלסטיק מקומטת (שכנראה מצא באיזה מקום). הוא גם הניח יריעת דשא מלאכותי ליד הדלת שעכשיו הוא יוצא ממנה בעזרת המדרגה הלא-מקובעת. שאלתי: האם יש לבעלי הדירות עילה לתבוע אותו בגין בזיון בית המשפט?


  zammy
  משתתף
  zammy

  המפקח אינו יכול לדון בביזיון בית משפט כי אין לו כלי ענישה כמו כלא (אחד העונשים על ביזיין (כלומר יש להגיע לבית משפט השלום).
  אולם-
  לא תוכל להגיש תביעה בבי"מ השלום בטרם פנית להוצל"פ בבקשת צו עשה לגל מה שלא מולא על פי פסק הדין.
  מניסיון אישי – עשה זאת רק ע"י עורך דין כלומר כסף על חשבון הוועד, לא מעט
  הבעיה עם הוצלפ היא שאפילו הרשם יפסוק לטובתך אתה או הוועד יצטרך לקחת קבלן ולהביא משטרה וידאג לביצוע העבודות שלא בוצעו -על חשבון הוועד.
  כלומר תצטרך להוציא כספים לא מעטים מהחשבון של הוועד ובשביל הוצאה חריגה זו תצטרך אסיפת דיירים ואז יקומו כל רכי הנפש ויגידו למה מלחמות למה להוציא עוד כסף וןכך הלאה והסיכוי שתצליח לממש החלטת המפקח נמוך.
  אולי עו"ד טוב ימצא דרך כן לתבוע בבי"מ השלום למרות שמניסיון , השופט לא אוהב להחליט על ביזיון בטרם מוצו כל הליכי הדין כמו הוצל"פ.
  אז מה עושים? הפתרון שאנו מצאנו הוא תביעה (שיכולה להיות מוגשת לא על ידי הוועד אלא ע"י בעלי הנכסים בלבד) על דמי שימוש ברכוש המשותף שהוגשה נגד הדייר שפלש ומשתמש ברכוש המשותף, כשהתביעה כספית תוכל ללחוץ יותר על אותון דייר לקיים את פסק הדין.
  אחרי כל ההתנסויות הללו אני מבין מדןוע אנשים נוטים להשתמש באלימות וכוח לפתרון בעיות בבית המשותף, בית המשפט וןמערכת המשפט לא עוזרים במיוחד.

  • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 8 חודשים, 1 שבוע ע"י  zammy.

  Ayala Liderman
  משתתף
  Ayala Liderman

  תודה, Zammy. האם את התביעה של בעלי הנכסים יכול להגיש גם בעל נכס יחיד? האם ניתן להגיש אותה לבית משפט ולא למפקחת? כיצד מחשבים את דמי השימוש הללו?


  zammy
  משתתף
  zammy

  בעל נכס יחיד יקבל חלק יחסי מדמי השימוש.
  כל עלויות המשפט יפלו עליו.
  כמה שיותר תובעים כך ייטב.
  מציע לחכות לתגובת עוד שחל או לפנות לייעוץ פרטי לכל עורך דין. זו תביעה בבית משפט השלום ולא אצל המפקח ולא באים לזה בלי עורך דין.


  Ayala Liderman
  משתתף
  Ayala Liderman

  תודה, Zammy. נמתין יחד לתגובת עו"ד שחל.

  עו
  עו"ד עפר שחל
  מנהל פורום ראשי
  עועו"ד עפר שחל

  התשובה שקיבלת אינה נכונה.
  כיום בניגוד לעבר המפקח דן גם בהליך של בזיון החלטה שהוא עצמו נתן.
  בעבר הליך של בזיון פסק דין של מפקח היה מוגש לבית משפט השלום אבל כיום הדין השתנה.
  הליך של בזיון מתאים לפיסקי דין לא כספיים אלא אופרטיביים – צוי עשה או לא תעשה.
  בפיסקי דין כספיים הדרך הנכונה לאכוף פסק דין היא לשכת הוצאה לפועל.

  לכאורה מן התאור שלך יש עילה לתביעה.


  Ayala Liderman
  משתתף
  Ayala Liderman

  תודה רבה, עו"ד שחל. ומה לגבי האפשרות להגיש תביעה חדשה למפקחת (או לבית משפט השלום) בגין הסגת גבול או הצבת מיטלטלין פרטיים ברכוש המשותף? שהרי השכן "התחכם" ולכאורה ביצע את החלטת המפקחת: הוא הסיר את המדרגות מהדלת שבה קבעה המפקחת כי עליו להסירן, אך קבע מדרגה חדשה בדלת שבה לא היתה מדרגה, וכן הסיר מהקיר המשותף את המנורות שהמפקחת קבעה כי יש להסיר, אבל הציב בחצר כיסאות לאורחיו ושאר מיטלטלין שלא היו שם קודם.


  zammy
  משתתף
  zammy

  המפקחת טלי להב בלשכה פתח תקווה אמרה לנו כי לא תקבל כזו תביעה כי אין בלשכה תא מאסר שהוא אחד העונשים שניתן לקבוע בדיון.


  Ayala Liderman
  משתתף
  Ayala Liderman

  תודה, Zammy. כנראה שהכי נכון להגיש את התביעה לבית משפט השלום.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

בנייה וניהול אתר: Eyeweb שיווק באינטרנט . כל הזכויות שמורות לפורטל בית משותף

שתפו עם חברים!
box_5_1_90ועד בית, קבל במתנה את המדריך לניהול בתים משותפיםclose-link